Wadowice – miasto dla żądnych wrażeń

Wadowice nadają się świetnie na bazę wypadową do innych miejsc. W sąsiedztwie papieskiego miasta, znaleźć można wiele różnych atrakcji dla każdego. Dla rodzin z dziećmi, podróżujących samotnie lub służbowo. Pierwszą najważniejszą atrakcją Wadowic jest muzeum umiejscowione w przebudowanym domu rodzinnym papieża Jana Pawła II. Miejsce to zostało podzielone na szesnaście stref, z których każda opowiada o innym etapie życia Karola Wojtyły. Prócz starych fotografii przedwojennych Wadowic, rodziny i przyjaciół Papieża, znaleźć tu można mnóstwo interaktywnych prezentacji, relacji z pielgrzymek i wiele innych przedmiotów związanych bezpośrednio z Janem Pawłem II, korzeniami jego osobowości i duchowości. Po pełnym wrażeń popołudniu, spędzonym na pogłębianiu wiedzy na temat życia Karola Wojtyły, warto udać się na dobry obiad.

Restauracji w mieście jest sporo. A po obiedzie trzeba obowiązkowo zjeść kremówkę i napić się wina prosto z watykańskich winnic, oferowanych w jednej z pobliskich kawiarni. Baza noclegowa (Wadowice) pomoże nam znaleźć odpowiednie miejsce na wypoczynek. Wadowice są idealnym miastem na relaks i świetnym miejscem na stworzenie z niego bazy wypadowej do pobliskich miejscowości. Rodziny z dziećmi spędzić mogą dzień w wielu parkach rozrywki. Miasto Inwałd oferuje ich aż cztery. Park Miniatur, Dinolandia, Warownia Inwałd i Mini Zoo Kucyk. Dodatkowo jeszcze w tej pobliskiej miejscowość znajduje się ogród Jana Pawła II, który parkiem rozrywki może nie jest, ale na pewno to świetne miejsce na odpoczynek i zapoznanie dzieci z postacią Papieża Polaka. Inwałd dzieli niecałe 10 kilometrów od Wadowic. Noclegi można wynająć również w pobliskim czterogwiazdkowym hotelu sąsiadującym z parkami. Zauroczeni tym miejscem, mogą zarezerwować w hotelu sale na wesela czy konferencje. A ci bardziej odważni mogą przespać się na polu namiotowym umiejscowionym przy Mini Zoo. Z dala od zgiełku rodzinnych parków rozrywki odpoczniemy w Jaroszowicach. Jest to niewielka miejscowość położona w sąsiedztwie Wadowic. Zbudowano tu świetny czterogwiazdkowy hotel, idealny na służbowe wyjazdy. Został stworzony poprzez zaadaptowanie starego młyna. Mieszczą się w nim aż 3 sale konferencyjne oraz Spa & Wellnes. Nocleg w tym miejscu może być wspaniałym przeżyciem zarówno estetycznym oraz przyjemnością dla ciała i ducha. Zmęczeni i zakochani też znajdą tu dla siebie miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>