Spacery po Cyplu Rewskim

Każdy z nas chociaż raz w życiu chciał spędzić wakacje nad naszym polskim morzem. Gdzie się znajduje Rewa? Dlaczego ta miejscowość jest tak chętnie wybieranym przez turystów celem wakacyjnych podróży? Te pytania nurtują w okresie przedwakacyjnym wiele osób. Poniżej znajdują się odpowiedzi, które mam nadzieję zachęcą Was od tego, żeby odwiedzić Rewę. Jest to miejscowość położona na zatoką Pucką, znajdująca się między Gdynią a Puckiem. To niewielkie nadmorskie miasteczko turyści bardzo chętnie wybierają, aby to właśnie na plażach Rewy rozłożyć swój parawan i móc w spokoju opalać się cały dzień.

Dlaczego to właśnie Rewa jest tak chętnie wybierana przez turystów? Odpowiedzi jest prosta. Znajdują się tutaj wspaniałe piaszczyste plaże, które są bardzo szerokie i czyste – jest to idealne miejsce na letni wypad weekendowy czy cały urlop. Niewielkie miasteczko w wakacje żyje z turystyki, a tutejsze domki letniskowe pokazują nam, że Rewa to wspaniała baza noclegowa i może rywalizować z takimi miejscami jak Jastarnia czy chociażby Chałupy. Miasteczko wygrywa z konkurencją cenami za noclegi. Rewa to synonim doskonałej bazy noclegowej, ale wbrew wielu opiniom noclegi tutaj są tu bardzo komfortowe. Znajdują się tu różnorodne opcje zakwaterowania, na przykład domki letniskowe, pola namiotowe, a także ekskluzywne hotele – każdy turysta znajdzie tutaj coś na swoją kieszeń. Hasło tanie noclegi Rewa to nie tylko reklama, tutejsze ceny są przystępne dla każdego wczasowicza. Rewa to też wspaniałe knajpy, które serwują turystom przepyszne, świeże ryby łowione przez lokalnych rybaków.

Rewa to nie tylko leżenie plackiem na plaży, ale też miejsce, gdzie możemy aktywnie spędzić czas na przykład jeżdżąc na rolkach czy też na rowerze. Jednym z głównych atrakcji jest tak zwany „Cypel Rewski”. Jest to długi wał piachu, który wrzyna się w wody Zatoki Puckiej. Turyści uwielbiają się po nim przechadzać – jego długość to aż 1 kilometr, co sprzyja wspólnym spacerom. Cypel podczas wakacji przezywa prawdziwe oblężenie, każdy bowiem chce wejść najdalej w głąb morza. Osoby które posiadają lornetkę mogą ujrzeć w oddali Półwysep Helski.

Rewa to miejsce, gdzie swoje wakacje spędzają zarówno ludzie młodzi jaki i starzy. Duża ilość jodu w okresie jesiennym sprawia, że na plaży w chłodne dni pojawia się wielu turystów, żeby chociaż na chwilę móc pooddychać tym wspaniałym, nadbałtyckim powietrzem. Szczególnie starsi ludzie, którzy przybywają tutaj na darmowe inhalacje chwalą sobie bazę noclegową Rewy. Są takie osoby, które systematycznie co roku z tęsknotą wracają do tego wspaniałego malutkiego miasteczka, które jest niezwykłym miejscem na mapie Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>