Największe atuty Mikoszewa – miejscowości na szlaku bursztynowym

Pozostajemy w klimatach nadmorskich – po wizycie na piaszczystej plaży Jarosławca, czas na kolejne miejsce. Województwo pomorskie zapewnia wiele wyjątkowych kurortów wypoczynkowych. Jednym z nich jest Mikoszewo, położone przy ujściu Wisły do Bałtyku, na terenie rezerwatu Mawia Łacha. Tu znajdziemy niezwykłą przyrodę, ciekawe atrakcje i wygodne zakwaterowanie. Baza noclegowa to komfortowe ośrodki wypoczynkowe, które rozlokowane są wzdłuż wybrzeża Wisły. Tu zaznamy prawdziwego wypoczynku, w spokojnej atmosferze.

Bursztynowy szlak
Mikoszewo znajduje się na terenie bursztynowego szlaku razem z Jantarem, Nowym Dworem i Sztutowem. Ciekawostką jest fakt, że do dziś możemy znaleźć w okolicy niewielkie okazy tego kruszcu. W okolicy odbywają się mistrzostwa połowu bursztynu, a w Jantarze znajdziemy też muzeum jemu poświęcone.

Mewia Łacha
Rezerwat przyrody stworzony został głównie z myślą o bytujących tu gatunkach ptaków. Są to głównie ptaki wodno-błotne, takie jak kormorany, mewy czy też kaczki morskie. Warto dodać, że szczęściarze zobaczą tu również foki wygrzewające się czasem na słońcu. Mewia Łacha to jednak również roślinność, która umila spacery po okolicy.

Plaża
W Mikoszewie, jak w każdym innym nadbałtyckim kurorcie, znajdziemy czystą i zadbaną plażę. Ta jest szeroka i zwieńczona wydmami, porośniętymi sosnami. Plaża oddalona jest nieco od zabudowań miejskich, co pomaga w znalezieniu prywatności. Warto dodać, że nie jest ona oblegana przez turystów. Okazją do rozrywki w tym miejscu, jest oferta wypożyczalni sprzętu. Dzięki niej spróbujemy swoich sił w sportach wodnych. Szczególnie polecany jest windsurfing, do którego panują tu idealne warunki.

Zabytki
W Mikoszewie znajdziemy kilka ciekawych adresów, pod które warto się udać. To przede wszystkim Dom Podcieniowy z XIX wieku. Budynek drewniany, który nadaje okolicy specyficzny charakter wioski rybackiej. Jest tu również dzwonnica przycmentarna, która sprawia, że możemy zwiedzić i zapoznać się z tradycjami sakralnymi sprzed lat. Myśląc o zabytkach, trzeba w tym miejscu wspomnieć o pobliskim Sztutowie, w którym znajduje się dawny obóz koncentracyjny. Koniecznie trzeba zobaczyć to ważne miejsce.

3 myśli na temat “Największe atuty Mikoszewa – miejscowości na szlaku bursztynowym”

  1. Pozdrowienia dla chłopaków piszących bloga :) Dobra robota :) A w Mikoszewie byłem i mi się podobało wszystko, łącznie z noclegami.

  2. Byłam w Mikoszewie i chętnie znowu bym tam pojechała, ale w tym sezonie postanowiłam bliżej poznać Mazury, dlatego już zarezerwowałam nocleg w Wiżajnach

  3. Ja w Mikoszewie jeszcze nie byłam, dlatego Wasz tekst chłopaki mi bardzo pomógł :) i stronka z noclegami także – dzięki :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>