Metamorfoza plaży w Jarosławcu

Pogoda na polskim morzem bywa kapryśna i czasem płata figla urlopowiczom. Szczęśliwie w ostatnich latach słońce często prażyło, woda była idealna do pływania, tylko ilość osób na plaży stanowiła problem. Właśnie z tego powodu warto wcześniej zaznajomić się z miejscami, do których przyjeżdża mniejsza ilość osób. Idealnym rozwiązaniem będzie spędzenie urlopu m.in. w Jarosławcu mieszczącym się nieopodal Słupska i Ustki.

Jaka powinna być idealna plaża? Na pewno czysta, a taką jest plaża w Jarosławcu, na której odpoczywają turyści wynajmujący pokoje [noclegi Jarosławiec] w owej miejscowości. Połać nadmorskiego terenu uległa metamorfozie. Jeszcze kilkanaście lat temu porównaniu do okresu sprzed II wojny światowej szerokość plaży była mniejsza z racji podmywania brzegu przez morze. Aby zapobiec dalszej utracie ziemi w latach osiemdziesiątych postanowiono wybudować umocnienie brzegu klifowego. W konsekwencji na plaży znalazły się duże ilości kamieni zagłębione w jasnym, drobnym piasku. Dopiero kilka lat temu zdecydowano o przeprowadzeniu kompleksowych prac poszerzających plażę.

Jak to zrobiono? Na początku trzeba było wbić w dno zbiornika słonowodnego drewniane pale. Następnie wygarnięto morski piasek z dna Bałtyku i przeniesiono go docelowo na plażę, aby równomiernie go rozprowadzić. Dzięki tym czynnościom plaża zaczęła przypominać swój pierwowzór sprzed prawie wieku. Działania przyniosły oczekiwany skutek. Piękna piaszczysta plaża jest idealnym miejscem do plażowania i spacerów nad brzegiem morza. Dzięki niej baza noclegowa miejscowości co roku zapełnia się nowymi turystami oraz tymi, którzy szczególnie ukochali spędzanie urlopu w Jarosławcu. Trzeba wspomnieć o tym, iż plaża zalicza się do jednych z najbardziej zadbanych w naszym kraju, więc przebywanie na niej to ogromna przyjemność. Powiewa tu również tzw. Błękitna Flaga przyznawana za doskonałe warunki i zapewnienie bezpieczeństwa kąpiącym. Mimo to zawsze warto zachować zdrowy rozsądek podczas morskiej kąpieli, bo nikt nie ochroni nas lepiej przed utonięciem niż my sami.

Plaża w Jarosławcu to idealne miejsce do plażowania i kąpieli w Bałtyku. Jest tu czysto i dość intymnie. Ponadto plaży przyznano Błękitną Flagę, która potwierdza wysoką jakość tutejszej organizacji nadmorskiego piaszczystego pasu ziemi oraz doskonałą jakość wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>