Ciche i malownicze nadmorskie Rusinowo

Rusinowo to niewielka, dawna osada rybacka, którą dzisiaj możemy właściwie nazwać letniskiem. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Jest to miejscowość o bardzo ciekawej i wielowiekowej historii.

Prawdopodobnie wieś została założona przez niemieckich osadników z Dolnej Saksonii i Nadrenii około roku 1300. Rusinowo zostało ulokowane w bardzo ciekawym położeniu geograficznym. Założono je w ciągu wzgórz morenowych. Najwyższym wzniesieniem miejscowości jest Góra Świerk sięgająca 32 metrów n. p.m. Dawniej była ona porośnięta lasem dębowo-bukowym. Wśród ciekawych obiektów przyrodniczych na terenie gminy Postomino, do której przynależy Rusinowo, znajdują się dwa jeziora przybrzeżne – Kopań oraz Wicko. Gdy temperatura morskiej wody w Bałtyku nas nie rozpieszcza, to właśnie w tych jeziorach możemy cieszyć się z jej ciepła.

Rusinowo jest typowym polskim letniskiem. Baza noclegowa zdominowana jest przez domki letniskowe, mamy też szeroki wybór gospodarstw agroturystycznych, hoteli i coraz modniejszych nadmorskich apartamentów. Noclegi Rusinowo to hasło, dzięki któremu znajdziemy wszystkie oferty. Powinni zdecydować się na nie przede wszystkim ci, którzy mają dosyć tłumów, miejskiego zgiełku i chaosu. Spokój, cisza i przesycone jodem powietrze, pozwolą ukoić zszargane codzienną bieganiną nerwy. Rusinowo może pochwalić się sporą liczbą restauracji i punktów gastronomicznych. Wręcz grzechem byłoby nie spróbować morskiej rybki w jednej spośród wielu smażalni. W Rusinowie możemy spodziewać się niskich cen wyżywienia – w miejscowości funkcjonują liczne tanie bary i stołówki.

Docelowym punktem każdego turysty wybierającego wypoczynek w Rusinowie, jest rzecz jasna plaża. Szeroka i piaszczysta zapewnia komfortowy wypoczynek. Pomimo tego, miejsce nie jest tak popularne jak pobliski Jarosławiec. To przemawia na korzyść osady. Latem nawet w szczycie sezonu nie trzeba przedzierać się przez koce, leżaki i parawany.

Będąc w Rusinowie warto postawić przede wszystkim na aktywny wypoczynek. Nad polskim Bałtykiem z roku na rok przybywa nowych szlaków rowerowych. Poleca się tu zwłaszcza Dużą Pętlę Nadmorską. Bierze ona swój początek w Darłowie, skąd spokojnie można zacząć zwiedzanie polskiego wybrzeża. Wypoczynek w Rusinowie warto wybrać głównie przez wzgląd na zdecydowanie najniższe ceny w całej okolicy. Brak tu tłumu turystów, ponadto z łatwością znajdziemy wolne miejsca na plaży. Malownicze pejzaże wprawią nas z kolei we wspaniały nastrój. To doskonałe miejsce do pełnego zregenerowania sił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>